25 listopada 2012

Zainspiruj się orientem: Egipt - Hathor

Trochę spóźniona, bo obiecałam wczoraj, ale jest w końcu - moja inspiracja Egiptem.


Najpierw może troszkę o moim źródle.
Każda z Was na pewno kojarzy Atenę i Wenus w mitologii greckiej i rzymskiej, ale czy kojarzycie odpowiadającą im egipską boginię Hathor? Pewnie nie, bo ja też wcześniej nie miałam o niej pojęcia.

Hathor jest córką boga Słońca, Ra. Początkowo była Sekhmet, bogini wojny, ale za sprawą Ra została zmieniona w Hathor czyli boginię miłości, płodności, piękna, muzyki, tańca, szczęścia i nieba. 
Początkowo była przedstawiana jako krowa albo kobieta z głową krowy. Charakterystycznym jej elementem jest słoneczny dysk między krowimi rogami. W postaci ludzkiej jest radosna i łaskawa. Jako Oko Słońca jest sroga i okrutna. 
Jednym z obowiązków Hathor jest dostarczanie jedzenia i wody duszom zmarłych, żeby ułatwić im przeprawę na drugą stronę. Przychodzi też do nowonarodzonych w formie siedmiu pięknych kobiet, aby przepowiedzieć im los. 


Zastosowałam oczywiście charakterystyczne podkreślone oko i mocno wyciągniętą kreskę. Do tego cieniowanie na powiece złotem i perłowym brązem, a na czole charakterystyczny element dla Hathor - słoneczny dysk między rogami. 

Co o tym myślicie?

Domi.

19 komentarzy:

 1. Słonecznik25 listopada 2012 17:35

  Super pomysł :) A makijaż śliczny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Domi25 listopada 2012 17:37

   dzięki, bo ja nie do końca tak sobie to wyobrażałam, ale wyszło jak wyszło...

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny i zapraszam częściej!

Na wszelkie pytania odpowiadam pod komentarzem.

Pamiętaj, że to nie jest miejsce na reklamę. Komentarze z reklamami automatycznie trafią do spamu.